PREDNOSTI TERRASIT TOPLINSKE IZOLACIJE


Mehanički otporan na poplave i curenja vode

2 do 4 puta veća tlačna čvrstoća od vlaknastih materijala

Iznimno mala težina, 10cm ploča najviše 1.5kg-m2

Besprijekoran za zdravlje, mogućnost 100% recikliranja
Prednosti Terrasit toplinske izolacije
- Odličan toplinski i dijelom zvučni izolator s odličnim mehaničkim svojstvima
- U životnom ciklusu ne mijenja oblik i svojstva kao neke druge izolacije
- Izolacija od Terrasit je pogodna za kompletnu ovojnicu zgrade (temelji, zidovi, krovovi)
- Idealan za gradnju nisko energetskih i pasivnih kuća
- Terrasit ploče ima dva puta veću paropropusnost nego drvo; μEPS=35 → μDRVO=70
- sav građevinski Terrasit EPS je samogasiv, u sistemu fasada sa zavidnim razredom E, reakcije na požar
- Terrasit ploče zadržava svoja vrhunska svojstva za vrijeme cijelog životnog vijeka zgrade (60 godina i više)
- Niska emisija ugljičnog dioksida s obzirom na toplinsku moć
- Jednostavna obrada (brušenje, rezanje, obilkovanje)
- Izrada specijalnih oblika i formata
- Besprijekorna za zdravlje,mogućnost 100% recikliranja
- Ugodne za okoliš, ljude i životinje
- Proizvodi sa tehničkom dokumentacijom i certifikatima
Ugodan životni prostor
Terrasit toplinske izolacije se izrađuju u skladu s najnovijim zahtjevima i pod stalnim laboratorijskim nadzorom, s ciljem stvaranja ugodne atmosfere doma i održavanja čistog okoliša.
Pravilnom upotrebom toplinskih izolacija smanjit ćemo ispuštanje štetnih materija u atmosferu i uštedjeti energiju i do 50%.
Jednostavna ugradnja
Prije ugradnje toplinskih izolacija je potrebna pravovremeno i stručno projektiranje, na taj način možemo značajno utjecati na kvalitetu i trajnost konstrukcija.
Ekološki prihvatljive ploče
Izolacisjki materijal počinje da bude koristan za okoliš kada dostigne vrijeme povrata u prirodu tj, kada se količina CO2 koja se emituje za proizvodnju materijala nadoknadi količinom koja se ne emituje u atmosferu korištenjem termoizolacije.
Vrijeme povrata TERRASIT panelom iznosi samo 6 mjeseci, što aktivno doprinosi održivosti okoliša i ekonomskim uštedama jasno mjerljivim.
EPS i EPP se 100% recikliraju i pripadaju materijalima koji podržavaju kružnu ekonomiju.
EPS – Ekspandirani polistren
Stiropor je trajna toplinska izolacija
Energetski štedljive zgrade i kvalitetne stambene prostore ne možemo ni zamisliti bez ekspandiranog polistirena (EPS). U razvijenim državama je stanje takvo, da je 90% svih fasada izolirana upravo sa ekspandiranim polistirenom. U većini konstrukcijskih sklopova je zbog svojih izuzetnih svojstava nezamjenjiv. Koristimo ga svugdje, gdje trebamo toplinsku i zvučnu izolaciju zidova, krovova, podova i drugih konstrukcijskih sklopova za sve vrste zgrada.
Kako “dišu” zidovi presvučeni stiroporom?
Prijatna izolacija za zdravlje i okoliš
Sa izrazom „disanje zidova“ kreatori reklamnih poruka i svi stručnjaci slikovito opisuju difuziju ili prodiranje vodene pare iz prostora za boravak kroz zidove. Većina problema sa vlagom u prostorima kod energetskih sanacija nastaje zbog ugradnje novih prozora s učinkovitim dihtovanjem, što jako smanjuje izmjene zraka.
Požar, pa šta?
Ekspandirani polistiren je u građevinarstvu u većini država EU prepoznat kao materijal, koji je samogasiv-izolacija koja se u uvjetima požara, doduše topi, dok izolacija kao takva požar ne smije prenositi dalje. Sistemi fasada s izolacijom od ekspandiranog polistirena, koja je prekrivena s armiranom žbukom i završnim slojem, spadaju u odlični razred E reakcije na požar. Sve građevinske EPS ploče su po normi EN 13501-1 u razredu E reakcije na požar, odnosno razredu B1 prema DIN 4102. (>>samogasiv materijal<<).
EPS i u vrtićima, benzinskim pumpama…
Iz navedenog je očigledno da ima mnogo država u EU u kojima je 90% svih fasada izolirano upravo s fasadnim stiroporom. EPS fasadna izolacija je bila često, bez pretjerivanja projektirana u velikom broju građevina raznih namjena do visine od 22 metra; stambeni blokovi, domovi zdravlja, škole, vrtići pa čak i benzinske pumpe!
EPS ploče, otporne na vodu
Stiropor u fasadama i podovima ima mnogo prednosti pred ostalim izolacijama osjetljivim na vodu (curenje krovova, poplave, gašenja vodom prostora…). Stiroporne ploče kod potpunog potapanja u jednom mjesecu upiju manje od 5% vol., tako natopljene ploče se jednostavno osuše i dalje obavljaju svoju izolacijsku funkciju. Dozvoljena vodoupojnost EPS ploča (X max. 40%) u sezoni grijanja na fasadi je čak 4x veća od vlaknastih izolacija, kod kojih uslijed kondenzacije može doći do trajnih oštećenja! Kod osjetljivih materijala u slučaju da su u doticaju s vodom i prekomjernom vlagom potrebna je skupa zamjena oštećenih površina.